flag Судова влада України

Посадова інструкція секретаря суду

ПОСАДОВА IНСТРУКЦІЯ

СЕКРЕТАРЯ ТЕЛЬМАНІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ

1. Загальнi положення

1.1. Посадова iнструкцiя секретаря Тельманівського районного суду встановлює єдинi засади дiяльностi, обсяг посадових обов’язкiв та основнi вимоги щодо їх виконання, права та вiдповідальнiсть особи, яка займає посаду секретаря мiсцевого загального суду (далi — секретар суду).

1.2. Секретар суду с посадовою особою апарату суду (далi суд), статус якої визначасться Законом України “Про державну службу”.

1.3. Секретар суду призначаїться на посаду та звiльнясться з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду секретаря суду призначаються особи, якi мають вищу освiту за спецiальнiстю “Правознавство” або “Правоохоронна дiяльнiсть” з освітньо-квалiфiкацiйним рiвнем не нижче молодшого спецiалiста, без вимог до стажу роботи.

1.5. Секретар суду безпосередньо пiдпорядкований керiвнику апарату суду та старшому секретарю суду.

1.6. Секретар суду безпосередньо підпорядкованих працiвникiв апарату суду не має, координує роботу службовцiв апарату суду, якi забезпечують роботу канцелярiї суду.

1.7. У своiї роботi керується Конституцiєю України, Цивiльним процесуальним, Кримiнальнопроцесуальникм та iншими кодексами України Законами України “Про судоустрiй і статус суддів”, “Про державну службу”, “Про боротьбу з корупцiєю” та iншими законами України, рiшеннями Конституцiйного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабiнету Мiнiстрiв України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органiв, Положенням про державну судову адмiнiстрацiю України Положенням про територiальнi управлiння державноi судової адмiнiстрацiї постановами колегiї, наказами, iнструкцiями та рекомендаціями державної судової адмiнiстрацiї України та відповiдного територіального управлiння державної судової адмiнiстрацiї, iншими нормативно-правовими актами та посадовою iнструкцiєю.

2. Завдання та обов’язки

2.1. Веде первинний облiк справ i матерiалiв, розгляд яких передбачено процесуальним законодавством, забезпечує заповнення облiково статистичних карток в електронному виглядi.

2.2. Забезпечує зберiгання судових справ та iнших матерiалiв.

2.3. Веде номенклатурнi справи суду.

2.4. Здiйснює облiк i забезпечує зберiгання речових доказiв.

2.5. Здiйснює пiдготовку судових справ iз скаргами, поданнями для надiслання до судiв вищих iнстанцiй.

2.6. Проводить роботу з оформлення звернення судових рiшень до виконання, контролює одержання повiдомлень про їх виконання та забезпечує своєчасне приєднання до судових справ.

2.7. Веде контрольнi та зведенi контрольнi виковавчi провадження.

2.8. Здiйснює облiк виконавчих документiв, якi передаються для виконання до державної виконавчої служби.

2.9. Проводить перевiрку вiдповiдностi документiв у судових справах опису справи.

2.10. Складає за встановленими формами статистичнi звiти про результати розгляду судових справ.

2.11. Надає пропозицiї щодо складання номенклатури справ суду.

2.12. Здiйснює підготовку та передачу до архiву суду судових справ за минулi роки, провадження у яких закiнчено, а також iншу документацiю канцелярiї суду за минулi роки.

2.13. Здiйснює видачу копiй судових рішень, iнших документiв, якi зберiгаються в канцелярiї суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду вiдповiдно до встановленого порядку.

2.14. Виконує дорученя голови суду, керiвника апарату суду та старшого секретаря суду щодо органiзацiї роботи канцелярiї суду.

З. Права

3.1. Користуватися правами i свободами, передбаченими Конституцiєю України, Законами України «Про державну службу», ‘Про судоустрiй і статус суддів” та iншими актами законодавства.

3.2. На соцiальво-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Уносити пропозицiї головi суду, керiвниковi апарату суду старшому секретарю суду шодо покращення умов, удосконалення форм i методiв роботи канцелярiї суду, забезпечення належної взаємодії з працiвниками апарату суду, а також щодо покрашення роботи суду в цiлому.

3.4 Отримувати вiд працiвникiв апарату суду необхiдну iнформацiю для виконання своїх завдань та обов’язкiв.

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

4. Вiдповiдальнiсть

4.1. Секретар суду вiдповiдно до Кодексу законiв про працю України, Законів України “Про державну службу” та Про боротьбу з корупцiєю” несе вiдповiдальнiсть за порушення трудової дисциплiни, неякiсне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов’язкiв, бездiяльнiсть або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведiнки державного службовця та обмежень, повязаних iз прийняттям на державну службу та й проходженням.