flag Судова влада України

Посадова інструкція судового розпорядника суду

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦIЯ

СУДОВОГО РОЗПОРЯДНИКА ТЕЛЬМАНІВСЬКОГО РАЙОННОГО

СУДУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

1. Загальнi положения

 

1.1. Посадова iнструкцiя судового розпорядника Тельманівського районного суду встановлює єдинi засади дiяльностi, обсяг посадових обов’язкiв та основнi вимоги щодо їх виконання, права та вiдповiдальностi особи, яка займає посаду судового розпорядника районного суду (далi - судовий розпорядник).

1.2. Судовий розпорядник є посадовою особою апарату районного суду (далi — суд), статус якої визначасться Законом України “Про державну службу”.

1.3. Судовий розпорядник призначається на посаду та звiльнясться з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1 .4. На посаду судового розпорядника призначаються особи, якi мають вищу освiту за спецiальнiстю “Правознавство” або “Правоохоронна дiяльнiсть” з освiтньо-квалiфiкацiйним рiвнем не нижче молодшого спецiалiста, без вимог до стажу роботи.

1.5. Судовий розпорядник безпосередньо пiдпорядкований старшому судовому розпоряднику, а в судi, штатним розписом якого посаду старшого судового розпорядника не передбачено, — головi суду або за наказом голови суду керiвниковi апарату суду.

1.6. Судовий розпорядник безпосередньо пiдпорядкованих працiвникiв апарату суду не мае.

1.7. У своiй роботi керується Конституцiсю України, Цивiльним процесуальним. кримiнально-процесуальним та iншими кодексами України, Законами України “Про судоустрiй і статус суддiв”, “Про державну службу”, “Про боротьбу з корупiцiєю” та iншими законами України, рiшеннями Конституцiйного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабiнету Мiнiстрiв України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують дiяльнiсть судових органiв, Положенням про державну судову адмiнiстрацiю України, Положенням про територiальнi управлiння державиої судової адмiнiстрацiї, постановами колегiї, наказами, iнструкцiями та рекомецдацiями державної судової адмiнiстрацiї України та вiдповiдного територiального управлiння державної судової адмiнiстрацiї, вiдповiдним положенням про службу судових розпорядникiв та органiзацiю її дiяльностi, iншими нормативно-правовими актами та цiєю посадовою iнструкцiєю.

2. Завдання та обов’язки

2.1. Здiйснює перевiрку та забезпечує готовнiсть залу судового засiдания чи примiщення, в якому планується проведения виїзного засiдання, до слухання справи i доповідає про їх готовнiсть головуючому.

2.2. Забезпечує безпечнi умови роботи суддям та працiвникам апарату суду в залi судового засiдання, iншому приміщенні, в разi проведен ня судом виїзного засiдання.

2.3. З’ясовує свосчаснiсть направления заявки-наряду на доставку до суду органами внутрiшнiх справ та конвойною службою мiлiцiї затриманих осiб, та таких, якi перебувають пiд вартою. Повiдомляє голову суду, головуючого про можливу затримку їх доставки.

2.4. З урахуванням кiлькостi мiсць та забезпечення порядку пiд час судового засiдання визначає можливу кiлькiсть осiб, що можуть бу ти присутнi в залi судового засiдання, та визначає конкретнi мiсця їх розмiщення.

2.5. Оголошує про вхiд i вихiд суду та пропонує всiм присутнiм встати.

2.6. Забезпечує виконання учасниками судового процесу та особами, якi є в залi судового засiдання, розпоряджень головуючого.

2.7. Запрошус, за розпорядженням головуючого, до залу судово го засiдання свiдкiв, експертів, перекладачiв та iнших учасникiв судового процесу.

2.8. Виконує розпорядження головуючого про приведення до присяги перекладача, експерта вiдповiдно до законодавства.

2.9. Запрошує до залу судового засiдання свiдкiв та виконує вказiвки головуючого щодо приведення їх до присяги.

2.10. За вказiвкою головуючого пiд час судового засiдання приймає вiд учасникiв процесу документи та iншi матерiали i передає до суду.

2.11. Вживає заходiв щодо видалення, за розпорядженням годовуючого, iз залу судового засiдання осiб, якi проявляють неповагу до суду або порушують громадський порядок.

2.12. Звертається до працiвникiв правоохоронних оргатiiв з приводу сприяння у пiдтриманнi громадського порядку, затримання та притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi осiб, якi проявляють неповагу до суду та порушують громадський порядок.

2.13. Забезпечує дотрвмання вимог процесуального законодавства щодо виключення можливостi спiлкуваiння допитаних судом свiдкiв з тими, яких суд ще не допитав.

2.14. Забезпечує виконання вимог процесуального законодавства щодо проведения закритого судового засiдання та вживає заходiв до обмеження входу до залу судового засiдання стороннiх осiб.

2.16. Здiйснює в разi необхiдностi взаємодiю iз спецiальними пiдроздiлами судової мiлiції та органами внутрiшнiх справ з питань спiльних дiй шодо пiдтримання громадського порядку в примiщеннi суду та в залi судового засiдання.

2.17. Уживає заходiв безпеки щодо недопущения виведення з ладу засобiв фiксування судового процесу особами, присутнiми в залi судового засiдання.

2.18. Для забезпечення невiдкладного розгляду справи з питань, що виникли в процесi її слухання, за розпорядженням головуючого здiйснює термiнову доставку в установи та органiзацiї, а також фiзичним особам листiв, викликiв, iнших документiв.

2.19. При виникненнi надзвичайних обставин (пожежа, виявлення вибуховебезпечних предметiв, затопления тощо) повiдомляє керiвникiв суду та органiзовує виклик спецiальних служб.

2.20. Виконує iншi розпорядження головуючого, доручення голови суду, старшого судового розгпорядника, за наказом голови суду — доручення керiвника апарату суду щодо забезнечення належвих умов для проведення судового засiдання та роботи служби судових розпорядникiв.

3. Права

3.1. Користуватися правами i свободами, передбаченими Конституцiєю України, Законом України “Про державну службу”, “Про судоустрiй і статус суддів” та iншими актами законодавства.

3.2. На соцiально-правовий захист вiдповiдно до свого статусу.

3.3. На пiдставi вiдповiдного запиту чи доручення суду звертатись до юридичних i фiзичних осiб,” отримувати вiд них у встановленому порядку документи, матерiали та iнформацiю.

3.4. Вносити пропозиції головi вiдповiдного суду щодо покрашення умов, удосконалення форм i методiв роботи служби судових розпорядникiв та роботи суду, забезпечення належної взаємодiї з правоохоронними органами та працiвниками апарату суду.

3.5. Робити зауважевня учасникам судового процесу та iншим особам, присутнiм у залi судового засiдання, вимагати вiд них додержання встановленого порядку та вживати заходiв щодо їх усунення.

3.6. Звертатися за допомогою до працiвникiв судової мiлiцiї та iнцiих посадових осiб правоохоронних органiв для припинення в примiщєннi суду порушень громадського порядку, затримання та притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi осiб, якi вчиняють протиправнi дії.

3.7. Отримувати вiд працiвникiв апарату суду необхiдну iнформацiю для виконання своїх завдань та обов’язкiв.

3.8. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

4. Вiдповiдальнiсть

4.1. Судовий розпорядник вiдповiдно до Кодексу законiв про працю України, Законiв України “Про державну службу” та “Про боротьбу з корупцiєю” несе вiдповiдальнiсть за порушення трудової дисциплiни, неякiсне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов’язкiв, бездiяльнiсть або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведiнки державного службовця та обмежень, пов’язаних з прийняттям на державну службу та її проходження.