flag Судова влада України

Посадова інструкція помічника судді

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

ПОМІЧНИКА СУДДI ТЕЛЬМАНІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

1. Загальнi положения

1.1. Посадова iнструкцiя помiчника суддi Тельманівського районного суду встановлює єдинi засади дiяльностi, обсяг посадових обов’язкiв та основнi вимоги щодо їх виконання, права та вiдповiдальнiсть особи, яка займає посаду помiчника суддi районного суду (далi - помiчник суддi).

1.2. Помiчник судді є державним службовцем, прикріпленим для кадрового та фінансового обслуговування до апарату Тельманівського районного суду (далi — суд), статус якої визначається Законом України “Про державну службу”.

1.3. Призначення на посаду помічника судді здійснюється керівником апарату відповідного суду за поданням судді. Помічник судді працює за строковим трудовим договором на постійній основі та призначається на період повноважень відповідного судді.

1.4. На посаду помiчника судді призначається особа, яка є громадянином України, має вишу юридичну освіту ( за освiтньо-квалiфiкацiйним рівнем молодшого спеціаліста, бакалавра, спецiалiста або магістра), вільно володіє державною мовою.

1.5. Помiчник суддi безпосередньо пiдпорядкований керiвниковi апарату суду та суддi, помiчником якого вiн є.

1.6. Помiчник суддi безпосередньо пiдпорядкованих працiвникiв апарату суду не має.

1.7. У своїй роботi керується Конституцiєю України, Цивiльним процесуальним, Кримiнально-процесуальним та iншими кодексами України. Законами України “Про судоустрiй і статус суддiв”, “Про державну службу”, “Про боротьбу з корупцiєю” та iншими законами України, рiшеннями Конституцiйного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабiнету Мiнiстрiв України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують дiяльнiсть судових органiв, Положениям про державну судову адмiнiстрацiю України, Положениям про територiальнi управлiння державної судової адмiнiстрацiї, постановами колегiї, наказами, iнструкцiями та рекомендацiями державної судової адмiнiстрацiї України та вiдповiдного територiального управлiння державної судової адміністрації, iншими нормативно-правовоми актами та цiєю посацовою iнструкцiєю.

2. Завдання та обов’язки

2.1 Вивчає матерiали справи, здiйснює пiдбiр законодавства та матерiалiв судової практики, необхiдних для розгляду конкретної судової справи.

2.2. Бере участь у попереднiй пiдготовцi судових справ до розгляду, за дорученням суддi готує проекти запитiв, листiв, iншої документації, пов’язаної iз розглядом конкретної справи.

2.3. Здійснює оформлення для направлення копій судових рішень сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі й фактично не були присутніми в судовому засіданні при розгляді справи.

2.4. Контролює надходження та приєднання до судової справи відповідних матеріалів.

2.5. Здійснює контроль за своєчасним проведенням експертними установами призначених у справах експертних досліджень за своєчасним виконанням органами внутрішніх справ постанов судді про привід, а в разі невиконання – готує відповідні нагадування, тощо.

2.6. Здійснює перевірку своєчасності, правильності виготовлення журналу судового засідання , оформлення протоколів судового засідання у справах, що знаходяться у провадженні судді.

2.7. Здійснює контроль за своєчасною здачею секретарем судового засідання судових справ, розглянутих під головуванням судді.

2.8. Координує роботу секретаря судового засідання та надає при цьому методичну та практичну допомогу, в тому числі із забезпечення фіксування судового процесу технічними засобами.

2.9. За дорученням судді або керівника апарату суду, узгодженим із суддею, приймає участь у підготовці статистичної інформації, звітів, узагальнень, інформації про кількість і стан розгляду суддею справ усіх категорій тощо.

2.10. За дорученням судді або керівника апарату суду, узгодженим із суддею, здійснює вивчення та узагальнення практики розгляду суддею справ і застосування законодавства.

2.11. За дорученням судді вивчає повідомлення засобів масової інформації, готує пропозиції щодо необхідності реагування відповідно до чинного законодавства.

2.12. Для виконання свої завдань та функцій користується інформаційними базами даних, телекомунікаційними мережами відповідного суду у встановленому порядку.

2.13. За погодженням із суддею та керівником апарату може брати участь у семінарах, круглих столах, форумах, а за поданням судді погодженним з керівником апарату суду та згідно з досягнутими домовленостями проходити стажування у відповідних підрозділах державних органів.

2.14. Здiйснює приймання позовних заяв, скарг та заяв вiд осiб, якi звертаються до суду, безпосередньо пiд час прийому громадян вiдповiдно до затвердженого графiка.

2.15. Виконує iншi доручення голови суду, суддi та керiвника апарату суду, що стосуються органiзацiї розгляду судових справ.

3. Права

3.1. Користуватися правами i свободами, передбаченими Конституцiєю України, Законами України “Про державну службу”, “Про судоустрiй статус суддів” та iншими актами законодавства.

3.2. На соцiально-правовий захист вiдповiдно до свого статусу.

3.3. Витребовувати за погодженням iз суддею та отримувати iнформацiю та матерiали, необхiднi для розгляду судових справ.

3.5. Уносити пропозицiї щодо вдосконалення роботи iз забезпечення дiяльностi помiчникiв суддiв та роботи суду.

3.6. Отримувати вiд працiвникiв апарату суду необхiдну iнформацiю для виконання своїх завдань та обов’язкiв.

3.7. Брати участь у парадах та зборах трудового колективу суду.

4. Вiдповiдальнiсть

4.1. Помiчник суддi вiдповiдно до Кодексу законiв про працю України, Законiв України “Про державну службу” та “Про боротьбу з коруоцiєю” несе вiдповiдальнiсть за:

- неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов’язкiв;

- порушення норм поведінки державного службовця та обмежень, пов’язаних з проходженням державної служби;

- недотримання правил поведінки державного службовця, правил внутрішнього розпорядку (правил з охорони праці) та пожежної безпеки.