flag Судова влада України

Посадова інструкція консультанта суду

 

ПОСАДОВА IНСТРУКЦІЯ

КОНСУЛЬТАНТА ТЕЛЬМАНІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ

1. Загальнi положення

1.1. Посадова iнструкцiя консультанта Тельманівського районного суду встановлює єдинi засади дiяльностi, обсяг посадових обов’язкiв та основнi вимоги щодо їх виконання, права та вiдповiдальнiсть особи, яка займає посаду консультанта районного суду (далi — консультант).

1.2. Консультант є посадовою особою апарату Тельманівського районного суду (далi — суд), правовий статус якої визначається Законом України “Про державну службу”.

1.3. Консультант призначається на посаду та звiльняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду консультанта призначається особа, яка має вищу освiту за спецiальнiстю “Правознавство” або “Правоохоронна дiяльнiсть” з освiтньо-квалiфiкацiйним рiвнем магiстра або спецiалiста, стаж роботи на державнiй службi в судових органах України не менше 2 рокiв або загальний стаж роботи за фахом не менше З рокiв.

1.5. Консультант безпосередньо пiдпорядкований керiвниковi апарату суду.

1.6. Консультант суду безпосередньо пiдпорядкованих працiвникiв апарату суду не має.

1.7. У своїй роботi керується Конституцiєю України, Цивiльним процесуальним, Кримiнально-процесуальним та iншими кодексами України, Законами України “Про судоустрiй і статус суддiв’, “Про державну службу, “Про боротьбу з корупцiєю” та iншими законами України, рiшеннями Конституцiйного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабiнету Мiнiстрiв України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльнiсть судових органів, Положенням про державну судову адмiнiстрацiю України, Положенням про територiальнi управлiння державної судової адмiнiстрацiї, постановами колегiї, наказами, iнструкцiями та рекомендацiями державної судової адмiнiстрацiї України та вiдповiдного територiального управлiння державної судової адмiнiстрацiї, iншими нормативно - правовими актами та цiєю посадовою iнструкцiєю.

2. Завдання та обов’язки

2.1. Здiйснює систематизацiю законодавства та судової практики, рiшень Конституцiйного Суду України, облiк та зберiгання актiв законодавства та судової практики.

2.2. Здiйснює ведення контрольних кодексiв.

2.3. Інформує працівникiв суду про змiни в чинному законодавствi України та судовiй практицi судових органiв вищого рiвня.

2.4. Проводить узагальнення роботи суду iз звернення судових рiшень до виконання.

2.5. Органiзовує роботу бiблiотеки суду, пiдбiр лiтератури для працiвникiв суду, координує роботу бiблiотекаря суду.

2.6. Забезпечує роботу системи комплексного iнформацiйного забезпечения “Лiга”.

2.7. Здійснює відправку електронних копій судових рішень до ЄДРСР, готує інформацію щодо кількості відправленних копій.

2.8. Забезпечує приймання та вiдправлення електронної пошти.

2.9. Надає методичну та практичну допомогу працiвникам архiву суду.

2.10. Веде аналiтичну роботу з рiзних напрямiв дiяльностi суду вiдповiдно до внутрiшнього розподiлу обов’язкiв мiж консультантами суду.

2.11. За дорученням голови суду чи керiвника апарату суду розглядає звернення та готує проекти вiдповiдей на них.

2.12. Здiйснює контроль за виконанням окремих ухвал вiдповiдно до Конвенцiї про правову допомогу та правовi вiдносини з цивiльних, сiмейних i кримiнальних справ та iнших мiжнародно-правових договорiв України про правову допомогу, ратифiкованих Верховною Радою України.

2.13. Бере участь у плануваннi роботи суду, за дорученням голови суду або керiвника апарату здiйсiiює контроль за виконанням окремих роздiлiв плану роботу суду.

2.14. Забезпечує виконання та необхiдне дотримання правил охорони працi та протипожежної безпеки, дотримання працiвниками суду правил внутрiшнього трудового розпорядку.

2.15. Виконує iншi доручення голови суду та керiвника апарату суду.

3. Права

3.1. Користуватися правами i свободами, передбаченими Конституцiєю України, Законами України “Про державну службу’, “Про судоустрiй і статус суддів” та iнщими актами законодавства.

3.2. На соцiально-правовий захист відповiдно до свого статусу.

3.3. Уносити пропозиції щодо вдосконалення роботи iз забезпечення дiяльностi консультантiв та суду.

3.4. Отримувати вiд працiвникiв апарату суду необхiдну iнформацiю для виконання своїх завдань та обов’язкiв.

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

4. Вiдповiдальнiсть

4.1. Консультант суду вiдповiдно до Кодексу законiв про працю України, Законiв України “Про державну службу’ та “Про боротьбу з корупцiєю” несе вiдповiдальнiсть за порушення трудової дисциплiни, неякiсне або несвосчасне виконання посадових завдань та обовязкiв, бездiяльнiсть або невикористаиня наданих йому прав, порушення норм етики поведiнки державного службовця та обмежень, пов’язаних iз прийняттям на державну службу та її проходженням.