flag Судова влада України

Посадова інструкція секретаря судового засідання суду

 

ПОСАДОВА IНСТРУКЦТЯ СЕКРЕТАРЯ СУДОВОГО

ЗАСІДАННЯ ТЕЛЬМАНІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ

1. Загальнi положения

1.1. Посадова iнструкцiя секретаря судового засiданвя Тельманівського районного суду встановлює єдинi засади дiяльностi, обсяг посадових обов’я зкiв та основнi вимоги щодо iх виконання, права та вiдповiдальнiсть особи, яка займас посаду секретаря судового засiдання районного суду (далi — секретар судового засiдання).

1.2. Секретар судового засiдання є посадовою особою апарату Телдьманівського районного суду (далi суд), статус якої визначасться Законом Украiни ‘Про державну службу”.

1.3. Секретар судового засiдання призначасться на посаду та звiльняється з посади наказом керівника суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу Украiни.

1.4. На посаду секретаря судового засідання призначаються особи, якi мають вищу освiту за спецiальнiстю “Правознавство” або “Правоохоронна дiяльнiсть” з освiтньо-квалiфiкацiйним рiвнем не нижче молодшого спецiалiста, без вимог щодо стажу роботи.

1.5. Секретар судового засiдання безпосередньо пiдпорядкований судді, керiвнику апарату суду та старшому секретарю суду, з яким працює вiдповщно до внугрiшнього розподiлу обов’язкiв, координує свою дiяльнiсть з помiчником суддi.

1.6. Секретар судового засiдання безпосередньо пiдпорядкованих працiвникiв апарату суду не має.

1.7. У своiй роботi керується Конституцiсю України, Цивiльним процесуальним, Кримiнально-процесуальним та iншими кодексами Украiни, Законами України Про судоустрiй і статус суддiв”, “Про державну службу’, “Про боротьбу з корупцiєю” та iншими законами України, рiшеннями Конституцiйного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабiнету Мiнiстрiв України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують дiяльнiсть судових органiв, Положениям про державну судову адмiнiстрацiю України, Положениям про територiальнi управлiння державноi судової адмiнiстрації, постановами колегiї, наказами, iнструкцiями та рекомендацiями державної судової адмiнiстрацiї України та вiдповiдного територiального управлiння державноi судовоi адмiнiстрацii, iншими нормативно-правовими актами та цiєю посадовою iнструкцiєю.

2. Завдання та обовязки

2.1. Здiйснюс судовi виклики та повiдомлення в справах, якi знаходяться у провадженнi суддi; оформлює заявки до органiв внутрiшнiх справ, адмiнiстрацiї мiсць попереднього ув’язнення про доставку до суду затриманих та пiдсудних осiб, готує копii вiдповiдних судових рiшень.

2.2. Здiйснює оформлення та розмiщення спискiв справ, призначених до розгляду.

2.3. Перевiряє наявнiсть i з’ясовує причини вiдсутностi осiб, яких викликано до суду, i доповiдає про це головуючому суддi.

2.4. Здiйснює перевiрку осiб, якi викликанi в судове засiдання, та зазначає на повiстках час перебування в судi.

2.5. Забезпечує фiксування судового засiдання технiчними засобами згiдно з iнструкцiсю про порядок фiксування судового процесу технiчними засобами.

2.6. Веде журнал судового засiдання, протокол судового засiдання.

2.7. Виготовляє копiї судових рiшень у справах, якi знаходяться в провадженнi суддi.

2.8. Здiйснює заходи щодо вручення копiє вироку засудженому або виправданому вiдповiдно до вимог Кримiнально-процесуального кодексу України, за дорученням суддi здiйснює заходи щодо дачi пiдсудним або засудженим пiдписки про невиїзд.

2.9. Здiйснюї оформления для направления копiй судових рiшень сторонам та iншим особам, якi беругь участь у справi й фактично не були присутнiми в судовому засiданнi при розглядi справи.

2.10. Готує виконавчi листи у справах, за якими передбачено негайне виконання.

2.11. Оформлює матерiали судових справ i здiйснюс передачу справ до канцелярiї суду.

2.12. Виконує iншi доручення суддi, керiвника апарату суду, помiчника суддi, старшого секретаря, що стосуються органiзацii розгляду судових справ.

3. Права

3.1. Користуватися правами i свободами, передбаченими Конституцiєю України, Законами України “Про державну службу”, “Про судоустрiй і статус суддів” та iншими актами законодавства.

3.2. На соцiально-правовий захист вiдповiдно до свого статусу.

3.3. Уточнювати сутi процесуальної дiї з метою її правильного вiдображення в журналi судового засiдання (протоколi судового засiдання).

3.4. Уносити пропозицii щодо вдосконалення роботи iз забезпечення дiяльностi секретарiв судового засідання та роботи суду.

3.5. Отримувати вiд працiвникiв апарату суду необхiдну iнформацiю для виконання своїх завдань та обов’язкiв.

3.6. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

4. Вiдповiдальнiсть

4.1 Секретар судового засiдання вiдповiдно до Кодексу законiв про працю України, Законiв України “Про державну службу”, “Про боротьбу з корупцiєю” несе вiдповiдальнiсть за порушення трудової дисциплiни, неякiсне або несвоечасне виконання посадових завдань та обов’язкiв, бездiяльнiсть або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведiнки державного службовця та обмежень, пов’язаних iз прийняттям на державну службу та її проходженням.